Kennel Club
Porozmawiaj z nami
Kennel Club

Historia Hodowli Cachorritos York

Ponieważ w swoim życiu już miałam yorkshire terriery, zaczęłam szukać ogłoszeń właśnie tej rasy. W pewnym momencie postanowiłam spełnić małe marzenie- założyć i zarejestrować własną Hodowlę i poświęcić jej trochę czasu. Już niebawem napiszę więcej o swojej hodowli, o wyzwaniach z nią związanych :)

Galeria moich zdjęć

Zachęcam do wejścia u góry strony w zakładkę "Galeria" w celu obejrzenia zdjęć z mojej Hodowli :)

Zapowiedź miotu !!!

Miło mi poinformować, że badania USG potwierdziły, iż pod koniec marca w naszej domowej Hodowli Cachorritos York przywitamy miot A. (Hodowla jest legalna, zgłoszona i zarejestrowana w Urzędzie Skarbowym).
Młodą mamą zostanie Sombra CACHORRITOS YORK z pięknym rodowodem oraz pokoleniem FCI. Posiada uprawnienia hodowlane nadane przez Sędziego Kynologicznego. Przegląd przeszła wzorcowo. Zgryz nożycowy. Krótka kufa, ogon prosty. Piękne oczy. Sunia nie ma problemów ze zdrowiem. Waży 3,5 kg i jest maści stalowo- złotej o długim, gładkim włosie. Sombra jest wzorcowym przedstawicielem rasy Yorkshire terrier bez wad genetycznych. Przodkowie pochodzą z najlepszych hodowli w Polsce i Europie (m.in. STRIBRNE PRANI, BAKARAT, YOREX..) posiadający tytuły Championów Polski, Championów Międzynarodowych, Championów Młodzieży Polski. Czyste geny rasy.

Tatą zostanie uroczy Seyko SFORA Z BORÓWKI. Śliczny, o wyjątkowej urodzie 1,5 roczny reproduktor z uprawnieniami hodowlanymi. Waży 1,8 kg i jest pełnym temperamentu pieskiem o ślicznym gęstym, miękkim, czarnym włosie. Piesek jest malutki, ma krótki tułów, krótkie uszy i kufę. Swoją wyjątkową urodę zawdzięcza niebanalnemu rodowodowi z najlepszych hodowli w Polsce. To nie przypadek, że w oko wpadła mu akurat Sombra i tak oto powstała ta cudna para yorków!

Nowy miot Sombra&Seyko

Miło mi poinformować, że 31.03.2022 przywitaliśmy na świecie nowy miot po cudownej parze yorków- mamą została Sombra a tatą Seyko. Urodziły się piękne dziewczynki, które 26 maja 2022r. będą gotowe do odbioru :) Każda jest inna- każda ma swój charakter i niepowtarzalny wygląd! 

Amiga Leal- spokojna suczka, która urodziła się jako pierwsza. Miała 149 gramów i była największa z miotu zaraz po porodzie. Czekaliśmy na nią 2 godziny, ale urodziła się bez problemów :) Od razu miała chęć na jedzenie i przytulanie się do mamy :) 

Po 20 minutach urodziła się Alma Escondida. Od razu wydała się inna, bo pyszczek miała wyjątkowo ciemny- po tatusiu :) Ważyła 100 gramów i była bardzo mała lecz ruchliwa. Sombra od razu zaczęła ją wylizywać i karmić. 

Na Aferę Real czekaliśmy godzinę. Ale czas szybko zleciał przy dwóch narodzonych dziewczynkach. Już coś się działo, już nasze oczy ciągle je obserwowały i się z nich cieszyliśmy!! O 20:20 przyszła na świat Aferka :) Ważyła 119 gramów i jest wyjątkowa, bo na dekolcie ma białą krawatkę przypominającą...herb! :) szlacheckie geny FCI ? :) :) :) Chociaż nie była największa przy porodzie, po 3 tygodniach przegoniła wszystkie siostry! Zjada swoje i resztki po dziewczynkach...echh kto dziecku zabroni?? :) :) :) 

Ostatnim szczeniaczkiem również okazała się...suczka! Agua con Limón, por favor! urodziła się o 20:45. A raczej została...wypluta, bo nawet nie zdążyliśmy zareagować na parcia, jakie się pojawiły. Jej cechą charakterystyczną jest biała kropka na dekolcie widoczna do dzisiaj :) 

Tego się nie spodziewaliśmy! 4 cudowne suczki przyszły na świat w pierwszym miocie Sombry! Muszę przyznać, że jak na pierwszą ciążę, nie było lekko, ale książkowo. Poród przebiegł bez zarzutów, obyło się bez cesarki przy takiej ilości. Sombra szybko odnalazła się w nowej sytuacji bycia mamą i bardzo pielęgnuje córeczki. Jak tylko jedna płacze, od razu do nich biegnie i czuwa nad legowiskiem. Regularnie je karmi i wylizuje. Dieta jest wysokokaloryczna i bogata we wszystkie niezbędne składniki, więc pokarmu jest pod dostatkiem.

Jeśli zaciekawiłam Ciebie moim wpisem zapraszam do polubienia i obserwacji strony na Facebooku - "Cachorritos York Hodowla Psów Rasowych Kamila Biskup", filmików na You Tube oraz zdjęć na oficjalnej stronie Kennel Club !!! :)