Porozmawiaj z nami
Kennel Club

O NAS

O NAS

Domowa hodowla        
LISIE WZGÓRZE
została zarejestrowana

w bazie OSPR Kennel Club w styczniu 2016 roku.

Planujemy hodowlę psów rasy Jack Russell Terrier. Posiadamy już reproduktora. Pies jest zarejestrowany w Kennel Club                                               i uzyskał uprawnienia hodowlane; niezbędna była ocena sędziego z uprawnieniami PPK lub WKU. Przydatność do hodowli poświadczona jest odpowiednim wpisem w rodowodzie.
Szczenięta sprzedawane będą zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, tj. w hodowli. Nabywca otrzymuje książeczkę zdrowia psa    z wpisem szczepień i odrobaczeń stosownie do wieku, a także metrykę wydaną przez Kennel Club. Na jej podstawie można wyrobić rodowód. Zawsze podpisujemy umowę kupna/sprzedaży psa, zgodną ze standardami klubu, w którym jesteśmy zrzeszeni. Nabywca może zapoznać się ze stanem zdrowia szczenięcia w miejscu, w którym przyszło na świat i spędziło pierwsze tygodnie swojego życia (zgodnie z wytycznymi klubu sprzedajemy psy, które ukończyły 8 tygodni). Zawsze udzielamy szczegółowych wskazówek na temat wychowania i opieki nad szczeniętami z naszej hodowli. Nabywając szczenięta u nas mają Państwo pewność, że są psami rasowymi i w pierwszych chwilach swojego życia były odpowiednio pielęgnowane. Hodowla przestrzega regulaminu OSPR Kennel Club, który zakłada m.in.

"§ 3 Obowiązkiem każdego hodowcy jest hodować psy, które są zdrowe i posiadają wszystkie prawidłowe cechy psychiczne                   i fizyczne spełniające wymagania rasy , oraz przestrzeganie w każdym momencie właściwej  i etycznej praktyki przy zakupie, hodowli i sprzedaży psa.
(...)
§ 14 .  9. Hodowca ma obowiązek ograniczyć krycia suki do 3 w przeciągu 2 lat dając jej możliwość regeneracji po poprzednich ciążach.
(...)
§ 15 . 3. Warunki hodowlane dotyczące pomieszczeń: - psy powinny być przetrzymywane w jak najlepszych warunkach   i wielkościach pomieszczeń dla danej rasy. - odpowiednia temperatura, wentylacja, oświetlenie. - obiekt powinien być wyposażony w łatwe do utrzymywania czystości i higieny podłoże. - posłania, materace, legowiska muszą być czyste i suche. - posiadać stały dostęp do karmy i wody. - pokarmy przetrzymywane w odpowiednich dla nich warunkach. - pomieszczenia powinny być regularnie dezynfekowane, aby usunąć potencjalne zarazki i pasożyty. - osobne pomieszczenie dla psów, u których stwierdzono chorobę zakaźną."