Porozmawiaj z nami
Kennel Club

Krajowe Wystawy w Barlinku i Opocznie odwołane

« wróć

Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Psa Rasowego KENNEL CLUB z przykrością informuje, że Krajowe Wystawy Psów Rasowych w Barlinku i Opocznie zostają odwołane. Otrzymaliśmy wytyczne od Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej z Myśliborza, z których wynika, że aby wystawa zachowała swój charakter, to znaczy dawała możliwość kontaktu uczestników z publicznością, liczba wszystkich osób przebywających na terenie wystawy musiałaby być ograniczona do 150. Zwiększenie liczby osób, spowodowałoby konieczność oddzielania publiczności od uczestników i sędziów.
Ponadto istnieje wysokie ryzyko tego, że po wystawie jej uczestnicy, obsługa i sędziowie, zostaliby objęci kwarantanną (jeśli na terenie wystawy pojawiłby się ktoś zarażony koronawirusem). Dbając o bezpieczeństwo hodowców, miłośników psów, widzów i pracowników biura, Zarząd podjął decyzję o odwołaniu Krajowych Wystaw w Barlinku i Opocznie.
Aby częściowo zrekompensować brak tegorocznych wystaw, Zarząd zorganizuje jesienią kolejną internetową zabawę, podobną do wiosennej Wystawy Psów Rasowych Online.
Sędziowie kynologiczni z Malty i Wielkiej Brytanii będą gościć w Polsce pod koniec sierpnia. Frank Borg i Janet Duke przeprowadzą szkolenia dla asystentów kynologicznych i tych członków Kennel Clubu, którzy chcą zostać asystentami. Liczba uczestników takiego spotkania będzie ograniczona, zgodnie z wymogami Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, a także zachowany zostanie dystans społeczny i zapewnione zostaną środki dezynfekcyjne, tak by zadbać o bezpieczeństwo uczestników szkolenia.
Komunikat dotyczący zgłoszeń na szkolenie zostanie opublikowany 4 sierpnia.