Odżywianie - ABC właściciela - Kennel Club
Porozmawiaj z nami
Kennel Club

Odżywianie

Odżywianie i karmienie

Dobra dieta będzie utrzymać psa w poprawnie kondycji i najlepszym zdrowiu. Zapewnienie psu odpowiednich ilości składników odżywczych: białka, węglowodanów, tłuszczów, witamin, minerałów i wody, w odpowiednich proporcjach, aby zachować jego zdrowie w jak najlepszym stanie. Firmy produkujące pokarm dla psów mają przystosowane różne rodzaje żywności dla wszystkich etapów życia, od szczenięcia do starszego psa.

Przy tak wielu rodzajach karmy dostępnych dla psów na rynku, jest trudne wiedzieć, co jest dla twojego psa prawidłowe. Możesz poprosić hodowcę lub weterynarza o radę, ale to do ciebie należy, aby zwrócić uwagę czy podana karma dobrze wpływa na rozwój psa. Jeśli twój pies ma dobry poziom energii dla danej rasy i wieku, jeśli jego skóra i sierść są zdrowe, jego stolce są twarde i brązowe, a stanie zdrowia zadawalający, to jedzenie robi swoje.

Wielu właścicieli woli karmić karmę suchą. U psa podczas karmienia suchym pokarmem automatycznie utrzymujemy poprawny stan uzębienia jak i poprawnie rozwijają się mięśnie szczęki. Jeśli twój pies woli miękkie jedzenie, można je wymieszać (spróbuj trzy czwarte suchej karmy a jedną czwartą z puszki).Pół wilgotne pokarmy, są wygodne, ale nie oferują takich samych korzyści żywieniowych jak pokarm suchy.

Szczenięta potrzebują więcej kalorii i niezbędnych składników odżywczych, niż dorosłe psy. Wybierz odpowiedni program żywienia opracowany specjalnie dla szczeniąt przez Kennel Club - KENNEL CLUB BABY DOG. Szczenięta poniżej sześciu miesięcy powinny dostawać trzy lub cztery posiłki dziennie. PAMIĘTAJ pies szybko rośnie, a ich żołądki mają ograniczone możliwości. Po sześciu miesiącach mogą dostawać już dwa posiłki dziennie. Dorosłe psy powinny być karmione według ich wielkości i potrzeb energetycznych.

Wszystkie psy potrzebują oddzielnych porcji żywności i osobnej porcji wody. Miseczki powinny być sprzątane codziennie, a świeża woda dostępna przez cały czas.

Może się okazać ze twój pies będzie chciał abyś ty dzielił się z nim swoim posiłkiem, nie pozwól, aby twój urzekający przyjaciel podjadał twoje jedzenie. Psie potrzeby żywieniowe różnią się od ludzkich. Istnieje mnóstwo pożywnych pokarmów na rynku, którymi można karmić. Psy też uwielbiają warzywa takie jak brokuły, marchew, cukinia, kalafior, groch i fasola, i owoce takie jak banany, jabłka. Są to wspaniałe niskokaloryczne smakołyki.

Czym nie karmić?

Nigdy nie dawaj psu czekolady. Zawiera teobrominę, substancję chemiczną, która jest toksyczna dla psów. Ponadto, nie karm swojego psa kośćmi, które mogą posiadać ostre krawędzie. Duże, twarde kości, takie jak golonka i kości szpiku są prawidłowe.